Nie trzeba być idealnym, by siebie lubić. Ale zawsze warto się akceptować.

Zestresowane, zmęczone, niezadowolone z siebie i żyjące pod wielką presją oczekiwań – takie są współczesne dzieci. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi cierpi na depresję. W dobie social mediów i idealnego wizerunku, nietrudno o kompleksy. Wszechobecna krytyka, wymagania i hejt nie sprzyjają samoakceptacji. Prędzej czy później nasze dziecko przyjdzie do domu zdołowane. Może będzie chodziło wygląd, a może zrobi coś, co nie spodoba się rówieśnikom. Poczuje, że jest inne, gorsze, wpadnie w podły nastrój. Wtedy w swojej domowej apteczce książkowej warto mieć publikację od grupy HELION. „Jesteś ważny, Pinku” to historie terapeutyczne, które uczą samoakceptacji i racjonalnego podejścia do problemów, z jakimi dzieci na co dzień się spotykają.

Piękne wydanie

Już na pierwszy rzut oka książka urzeka swoją estetyką. Zróżnicowane czcionki, przyjazne kolory i rozkoszny potworek, który jest bohaterem przedstawionych opowieści. W środku znajdziemy kilkanaście pięknych opowieści, które dotykają kolejnych problemów młodych ludzi (ale rodziców również!). Całość piękne złożona i zachwycająca oko, a treść jest jeszcze cudowniejsza.

Historie, które leczą

Pinku to mały potworek, który spotyka na swojej drodze różne problemy i sytuacje. Czasami ma zły nastrój i nie chce wyjść z łóżka, innym razem bardzo się denerwuje występem przed publicznością. Zdarza się, że wątpi w siebie, bo nie jest ideałem, albo ktoś powie o nim coś nieprzyjemnego. Wtedy na ratunek przychodzi mama – rozmówczyni, z którą Pinku toczy swoje mądre dialogi. Dziecko może się z tej książki dowiedzieć, że wcale nie trzeba być idealnym, by się akceptować. Dowie się także, że nie każdy musi nas lubić, może o nas nawet powiedzieć negatywne słowa, ale my nie musimy się z tym zgadzać. Dowie się, że strach to coś naturalnego, ale jeśli coś robimy mimo strachu, to jest właśnie odwaga.

Wartościowa publikacja

Książek dla dzieci jest na rynku wydawniczym bardzo dużo. Niestety, co sprawdziłam na własnym przykładzie, niektóre z nich są po prostu okropne, jeśli chodzi o przekaz i wartości. Na szczęście „Jesteś ważny, Pinku” jest zupełnie inna. To książka o charakterze psychologicznym, ale skonstruowana w sposób przystępny dla dzieci, dzięki czemu stanowi świetne ćwiczenie na drodze do samoakceptacji. A ten proces warto zacząć jak najwcześniej.