Poznaniacy ruszają na wycieczkę! Póki świeci słońce.

Poznań to miasto, które zawsze będę darzyć wielkim sentymentem. O mało co tam nie zamieszkałam, to było nasze miejsce destynacji, jakieś dziesięć lat temu. Złożyło się jednak nieco inaczej i pozostał Szczecin. Poznań kocham za Stary Rynek, energię i ruch, no i ciepłe pączki, które tylko tam smakują tak dobrze… W moje ręce wpadł ostatnio nietypowy, napisany na luzie, przewodnik, który pokazuje małe wycieczki w okolice Poznania, na przedmieścia lub nieco dalej. To może być świetna inspiracja zarówno dla Poznaniaków, jak i dla tych, którzy chcą zafundować sobie weekend pełen atrakcji w Wielkopolsce.

Mały człowiek i małe wycieczki

Wiele planów podróżniczych odłożyliśmy ze względu na małe dziecko. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że przecież się da. Może i tak, ale nasze dziecko nie jest Buddą, ma swoje zdanie i służą jej bardziej takie miniwypady. Byliśmy już z nią w poznańskim zoo w okolicach roczku i dobrze się tam bawiła. Teraz rozglądamy się za kolejnymi atrakcjami i bardziej interesują nam okolice Poznania, niż samo miasto. W książce „Poznań – ucieczki z miasta” przedstawionych zostało 47 propozycji wycieczek po Wielkopolsce. Bardzo podoba mi się podział: mamy wycieczki jednodniowe, a nawet takie kilkugodzinne, a także weekendowe. Możemy zdecydować się na ucieczkę z miasta i ruszyć nad jezioro, do urokliwego parku i chłonąć naturę, ale także możemy wybrać się na zwiedzanie, zagłębić się w historię okolicy albo spędzić czas aktywnie. Dla każdego coś ciekawego.

Meteoryty i atrakcje dla dzieci

To, co mnie się najbardziej podoba w tej serii przewodników, to ich styl – zarówno jeśli chodzi o język, jak i estetykę – kolory, rysunki, jest to bardzo przystępna forma. W przewodniku znajduje się też specjalny rozdział opisujący atrakcje dla dzieci znajdujące się w Wielkopolsce, jak np. parki linowe, parki rozrywki, parki historyczne, a do tego Park Grawitacja Poznań – prawdziwy hit! Są też wskazówki dla tych, którzy chcą spędzić czas nad wodą albo odbyć podróż kulinarną. Mnie najbardziej zainteresował park, w którym znajdują się kratery po meteorytach i myślę, że na pewno to miejsce kiedyś uda nam się odwiedzić. Polecam bardzo ten przewodnik – w serii znajdują się także inne ucieczki z polskich miast!