Odkrywanie świata z małą istotką to wspaniała przygoda. Ta ciekawość, pasja i bystre spojrzenie… Zabierz swojego malucha do muzeum sztuki.

Dzieci często przechodzą różne fazy zainteresowania światem – pewnego dnia fiksują się na punkcie dinozaurów, następnego kosmosu czy zwierząt. Mają milion pytań, czasami bardzo szczegółowych, a rodzicom trudno znaleźć na nie wszystkie odpowiedzi. Na szczęście jest wiele ciekawych książek, które mogą w tym pomóc. Taka jest chociażby „Sztuka. Encyklopedia dla dzieci” od wydawnictwa Arkady.

Wrażliwość na sztukę

Jednym z moich ważniejszych celów w wychowaniu córki będzie na pewno pokazywanie jej świata sztuki. W związku z czym, taka encyklopedia, jak najbardziej będzie dla mnie ważnym odnośnikiem. Każda epoka to mnóstwo wspaniałych artystycznych osiągnięć – obrazy, rzeźby, a później także fotografie, które zapierają dech w piersiach, budzą kontrowersje, są przełomowe, albo nawiązują do klasyki. Chcę ją wziąć za rękę i otworzyć oczy na piękno, które stworzyli cudowni artyści (i tworzą nadal).

Wiedza w pigułce

W encyklopedii od wydawnictwa Arkady mamy podział na trzy grupy tematyczne: malarstwo, rzeźbę i fotografie. Oprócz tego znajdziemy również informacje dodatkowe. Każda kategoria została podzielona chronologicznie, zgodnie z epokami i rozwojem danej dziedziny sztuki. Zaczynamy oczywiście od starożytności i kończmy na sztuce nowoczesnej. Dodatkowo w przypadku malarstwa poruszane są tematy związane z kompozycją, perspektywą, a także kolorem czy odcieniem, więc można się naprawdę dużo dowiedzieć.

Estetyczne wydanie

Album o sztuce powinien dobrze się prezentować i ten taki jak najbardziej jest. Reprodukcje są bardzo estetyczne, dzięki czemu dziecko może się nie tylko zapoznać z historią malarstwa, ale także rozwijać swój gust estetyczny. Część dzieł została umieszczona na rozkładówce, dzięki czemu można się im lepiej przyjrzeć. Encyklopedia doskonale wprowadza dziecko w świat sztuki i może stanowić doskonałe uzupełnienie wiedzy szkolnej lub po prostu element rozwijania zainteresowań. Przeznaczona jest raczej dla dzieci w wieku szkolnym, prezentuje treści w estetyczny, przystępny sposób, dlatego warto ją mieć w swojej biblioteczce.