Krystyna Skarbek i Mieczysław Bekker – znasz ich? Powinnaś, powinieneś!

Wydawnictwo Czarna Owca publikuje bardzo ciekawą serię o niezwykłych bohaterach – „Oni zmienili świat” to ilustrowane opowieści o prawdziwych osobach, które robiły w życiu ciekawe rzeczy i zapisały się na kartach historii. Agnieszka Ludwig-Słomczyńska potrafi opowiadać w niezwykle interesujący sposób. Narracja wzbogacona została o ilustracje Marcina Bruchnalskiego. To znakomite perełki wydawnicze dla młodszych, ciekawych świata czytelników.

Szpieg w spódnicy

Opowieść o Krystynie Skarbek po prostu mnie zachwyciła. Książka wpisuje się w opowieści o słynnych kobietach, które niestety często nam gdzieś umykają i wciąż mówi się o nich zbyt mało. Szpieg w spódnicy to pełna pasji opowieść o kobiecie, która poświęciła się szpiegostwu w bardzo trudnych czasach. Wędrujemy przez koleje jej życia i jednocześnie poznajemy różne kraje, podróżując razem z naszą kobietą – szpiegiem, a także dowiadujemy się, na czym polega ten zawód, z jakim ryzykiem się wiąże i jakie świetne gadżety szpieg może posiadać w swoich zbiorach. Poznajmy także różne ważne słowa, takie jak chociażby „kurierka” czy „order”. Zdecydowanie ta część mnie zafascynowała i nie mogę się doczekać, aż będę tę książkę odkrywać wspólnie z moją córeczką.

Inżynier pojazdu księżycowego

Zaglądając do tej serii książek od wydawnictwa Czarna Owca, czuję się jak małe dziecko, które na nowo poznaje świat. W opowieści o Mieczysławie Bekkerze, dowiadujemy się najpierw, czym jest wszechświat i układ słoneczny, a także na czym polega wyścig w kosmos. Wreszcie docieramy do konkursu na projekt pojazdu księżycowego, ogłoszonego przez NASA. Następnie poznajemy różne etapy tworzenia projektu, podziwiamy prototyp i wreszcie docieramy do fazy testów. Na szczęście – udało się! Dzięki wielkiemu wysiłkowi i pracy naszego naukowca, doszło wreszcie do realizacji jego innowacyjnego pomysłu. Nazwisko profesora Bekkera znalazło się nawet  w Space Walk of Fame, a jego Wędrowca można obejrzeć w National Air Space Museum w Waszyngtonie.

Dla małych i dużych

„Oni zmienili świat” to znakomita seria, która w przystępny sposób uczy, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza naturalną ciekawość, a także pobudza wyobraźnię, ale uwaga – może także rozbudzić niezwykłe marzenia!