Kłamstwa, oszustwa, ogromne pieniądze. Czy w świecie przestępstw i masek można kochać?

„Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy to drugi tom trylogii kryminalnej wydawanej przez wydawnictwo MUZA. Czy w świecie łowcy i zwierzyny do złowienia można jeszcze obdarzyć kogoś prawdziwym uczuciem? Koniecznie odkryjcie skrzydełko okładki i sami się przekonajcie. Czeka na Was całkiem sporo przygód, zapisanych na ponad siedmiuset stronach.

Nałogowy kłamca

Daniel to nałogowy kłamca, który nie przeżyje dnia bez mówienia nieprawdy. Jego kłamstwa dotyczą zarówno tych wielkich, poważnych spraw, jak i drobiazgów. Jego nałóg stał się jego życiem. Nie może już postępować inaczej. Jest oszustem, który wydaje się, że najlepszy czas ma już za sobą. Całą rodzinę wpędził w ogromne problemy finansowe. Regularnie zdradza żonę, nawet swoją kochankę i dziecko ignoruje. Co chwilę w jego łóżku pojawia się nowa kobieta, nowe kłamstwa. Wymyśla kolejne bajeczki i być może w pewnym momencie nawet sam w nie wierzy. Podaje się za księcia, znawcę funduszy hedge, człowieka z ogromnymi koneksjami. Handluje fałszywymi gwarancjami bankowymi, potrafi pięknie mówić i omotać swoje ofiary, Jak sam mówi – wypuszcza przynętę i łapie naiwniaków na haczyk. To ogromna adrenalina, niebezpieczeństwo, ale i operowanie ogromnymi kwotami, choć sam nie potrafi zapłacić nawet za hot doga.

Oszustwa na wielką skalę

Wydarzenia przedstawione w powieści są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Akta sądowe tego największego oszusta z czasów III RP liczą ponad sto dwadzieścia tomów! Autorka przyznaje, że zapoznała się z nimi wszystkimi. To pokaźny materiał do snucia własnej opowieści, a jednocześnie tylko kropla w morzu krętactw i oszustw. Autorka mówi o tym, że poznawanie tego człowieka było jak obcowanie z diabłem.

Jak kochać?

Daniel Skalski wydaje się potworem, choć może też intrygować. Taki antybohater to bardzo ciekawy zabieg, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić. Ja nie zapałałam do niego sympatią. Czy udało mu się w końcu zdobyć wielkie pieniądze, które od zawsze były jego głównym i jedynym celem? Przeczytajcie i sami się dowiedzcie!