Jaka jest cena niezależności? Gdy całe życie ukrywa się swoje pragnienia, wreszcie muszą wybuchnąć.

Wtedy świat wywraca się do góry nogami.

Anna mieszka w swoim małym domku, z mężem i synem. Mają uporządkowane życie. On ma własną klinikę, ona dorabia jako księgowa, a syn wyjechał do szkoły z internatem. Pozornie idealne życie i kochająca się para, kryje wiele niedomówień. Gdy ich harmonia zostaje zaburzona, okazuje się, że jednak więcej ich dzieli. Trudno w to uwierzyć, ale miłość to czasami po prostu zbyt mało.

Zatruty prezent

Anna uwielbia swoją ciotkę Arianę. Jest ekscentryczna, mieszka w wielkiej i jednocześnie zrujnowanej posiadłości rodzinnej. Walczyła o nią całe swoje życie, wszystko jej podporządkowując. Jedynie tutaj czuła się szczęśliwa i chciała wrócić do swojego domu. Nikt nie podzielał jej pasji, inni członkowie rodziny widzieli w niej tylko wariatkę. Anna odwiedzała swoją ciotkę, piła z nią herbatę, jadły ciasteczka i grały w karty. Gdy Ariana umiera, okazuje się, że wszystko w swoim testamencie zapisuje właśnie Annie. W tym momencie niemal wszyscy w rodzinie zaczynają na nią patrzeć nieprzychylnie.

Kość niezgody

Powinna sprzedać dom, powinna podzielić pieniądze… powinna wrócić do domu i męża. Jest bogata. Może coś pożyczy? W rodzinie pojawiają się kolejne pęknięcia i wiele osób uważa, że Anna powinna postąpić inaczej. Tymczasem ona czuje się w rodzinnej posiadłości bardzo dobrze, jakby dopiero co zaczęła oddychać. Wreszcie może poczuć się niezależna i ma swój własny majątek. I chociaż dom to ruina i wymaga ogromnej pracy i wielu remontów, to bardzo jej się tu podoba. Niestety jej mąż nie podziela entuzjazmu, chce, by wszystko było tak jak kiedyś. Nie zamierza z nią zamieszkać w domu Ariany. Para nieuchronnie zbliża się do rozstania.

„Kiedy otwierała lodówkę, by wziąć z niej butelkę, odniosła dziwne wrażenie, że jest w swoim domu, że nigdy nigdzie indziej nie mieszkała”.

Niezależność w małżeństwie

Małżeństwo Anny i Paula wydaje się idealne. Bardzo się kochają i są szczęśliwi. Gdy jednak Anna postanawia postąpić według tego, co sama czuje, Paul się buntuje. Jego duma zostaje urażona i nie zamierza ustąpić, chociaż bardzo tęskni za żoną. Anna kocha męża, ale nie chce wracać do ich małego domku, który jest wynikiem wielu ustępstw i kompromisów. Pragnie zacząć nowe życie. I też nie ustąpi. Czy jest wyjście z tego impasu? Paul kontaktuje się z adwokatem. Anna zastanawia się nad wynajmowaniem pokoi gościnnych w swojej posiadłości. Czy im się uda? Koniecznie musicie poznać tę historię, zanurzoną we francuskim krajobrazie. Aperitif w dłoń i do lektury!

Dodaj komentarz