Czytałam o mordercach i psychopatach. Ale nie o takich kobietach.

Okazuje się, że kryją w sobie tak samo dużo zła. Nahlah Saimeh jest psychiatrą sądowym z ogromnym doświadczeniem, a jednak i naszą autorkę potrafi jeszcze coś szokować. Ciekawe są fakty, które poznajemy już na początku książki. Kobiety najczęściej zabijają i krzywdzą swoich bliskich, a nie obce osoby. Każdy przypadek jest tak naprawdę inny i na swój sposób oryginalny. Za przemoc odpowiedzialny jest w dużej mierze testosteron, ale i kobiety potrafią mocno zranić. Nawet śmiertelnie. „Morderczynie i psychopatki” od wydawnictwa MUZA to bardzo ciekawa, ale i przerażająca lektura.

Przełamanie stereotypu

Kobieta kojarzy się z empatycznością i łagodnością. Ten stereotyp przełamują psychopatki i morderczynie. Są sprawczyniami ciężkich przestępstw. Co się dzieje, że kobieta jest zdolna do pozostawienia dziecka na pastwę brutalnego partnera albo zabija własnego męża? W każdym przypadku mamy do czynienia z dużym ładunkiem emocjonalnym. I za każdym razem jest to bardzo szokujące, ponieważ często bagatelizujemy zagrożenie płynące ze strony kobiet.

Osiem wstrząsających historii

Nahlah Saimeh przedstawia osiem szokujących historii, które sprawiają, że na całym ciele czytelnika pojawiają się okropne dreszcze. Sprawy są drastyczne, a więc jest to pozycja odpowiednia dla osoby o silnych nerwach. Autorka pokazuje okoliczności i stara się dociec, co było przyczyną, a przynajmniej skupia się na czynnikach, które do zbrodni mogły doprowadzić. Bardzo ciekawy jest fakt, że często te pierwsze oznaki przemocy ze strony kobiet są niewidoczne lub bagatelizowane. Gdy się zorientujemy, już jest za późno – zbrodnia zostaje popełniona.

Samo zło

Historie o morderstwach i przemocy pozostawiają w moim czytelniczym umyśle mocny ślad. Mimo to, jest to ciekawe doświadczenie. Psychiatrzy sądowi czy śledczy, a także inni badacze, którzy specjalizują się w tym zakresie, docierają do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. I wciąż pozostaje to wielką zagadką – dlaczego do tego doszło? Dlaczego zabiła? Przeczytajcie koniecznie.

Dodaj komentarz