Czym się zająć w domu? Czytać książki i… ćwiczyć jogę! Odgonicie złe myśli i się odprężycie razem ze swoimi bliskimi!

Jak wprowadzić dzieci w świat jogi? Wystarczy dobra książka – zajęć jogi dla dzieci jest bardzo mało, ale możemy ją praktykować z naszymi pociechami w domu. To obecnie szczególnie istotne – joga stanowi nie tylko doskonałe ćwiczenie fizyczne, ale też odpręża i poprawia samopoczucie, co w aktualnej sytuacji ma szczególne znaczenie.

Pozycja Lwa, kota… szarańczy i kobry!

Z książki „Joga dla najmłodszych” od wydawnictwa Arkady, dziecko dowie się, jak patrzeć bystrym/bystrą okiem jak orzeł, być eleganckim/elegancką jak słoń czy też poczuć się wolnym/wolną jak mewa. Każda pozycja opatrzona jest prostą i przejrzystą instrukcją – jak krok po kroku wejść w pozycję. Mamy także piękne ilustracje, które pokazują każdy kolejny etap oraz końcową asanę. Estetyka poszczególnych stron robi ogromne wrażenie, podobnie jak sama narracja. Książka nie tylko wskazuje dziecko, jak ma stanąć, oddychać, czy jakie gesty i ruchy wykonać, to cała opowieść, dzięki której można się bardziej wczuć i przy okazji świetnie bawić.

Zalety jogi

Dzieci bardzo szybko i głęboko wczuwają się w sytuację – gdy opowiadamy im, by poczuły się jak lew, czy kot, bez wielkiego wysiłku są w stanie to zrobić, czując siłę i charakter danego zwierzęcia. Joga uczy skupienia i koncentracji oraz bycia tu i teraz. To niezwykle ważne we współczesnym świecie, gdy tak wiele rzeczy nas rozprasza i dzieci (ale również i dorośli) są bardzo przebodźcowane. Oprócz tego to doskonała droga do poznania samego/samej siebie, poczucia zadowolenia i wolności. Dla dzieci jest to doskonała zabawa – i chociaż maluchy są w stanie się skupić, pamiętajmy, że ćwicząc z nimi jogę, nie będą aż tak długo przebywać nieruchomo w jednej pozycji, jak dorośli. Warto tutaj, jak wskazuje autorka książki, postawić na spontaniczność i zabawę. W ten sposób nie tylko wspieramy odporność dzieci, ale i rozwijamy ich wyobraźnię.

Piękne wydanie

„Joga dla najmłodszych” to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Sama praktykuję jogę i mam nadzieję, że gdy moja córka podrośnie, będziemy to robić razem, dlatego temat jest mi szczególnie bliski. W książce Loreny Pajalunga urzekają mnie ilustracje i piękne wydanie. Obrazki są estetyczne, oryginalny, a całość prezentuje się po prostu przepięknie. Ta cudowna wizualna oprawa kryje w sobie bogate, ciekawe wnętrze, bowiem ćwiczenia są naprawdę wartościowe. Można praktykować wspólnie i doskonale się przy tym bawić – potrzebujemy jedynie maty i czasu, który poświęcimy tylko na bycie z dzieckiem. Serdecznie Wam to polecam.

Dodaj komentarz