Gdy zapada zmrok, budzi się świat wyobraźni. Dinozaury już na nas czekają.

Ivar i dinozaury to magiczna seria od wydawnictwa Czarna Owca, która urzeka pięknymi ilustracjami, solidną porcją wiedzy i niesamowitymi przygodami. To świetna propozycja dla młodych odkrywców, a jak wiadomo, każde dziecko przechodzi przez okres fascynacji dinozaurami. Warto mieć wtedy pod ręką tę serię – będziemy mieć odpowiedź na wiele pytań naszych pociech.

Niezwykłe dziecko

Ivar to bardzo błyskotliwy chłopiec, który jest zafascynowany dinozaurami. Czeka aż zapadnie zmrok, a jego tata zaśnie. Wymyka się wtedy do magicznej krainy dinozaurów. Przeżywamy z nim kolejne przygody. Ivar zaprzyjaźnia się z groźnym tyranozaurem i okazuje się, że nie jest on aż tak przerażający. Ratuje głodne triceratopsy i wraca szybko do swojego pokoju, zanim tata się obudzi. Jest też mały stegozaur, który potrzebuje pomocy i zaginiony diplodok. Na szczęście dzielny Ivar jest w stanie rozwiązać każdy problem. Tata myśli, że to są tylko zabawki, ale Ivar doskonale wie, co się dzieje naprawdę – dinozaury ożywają i dzieje się prawdziwa magia. Pokój zmienia się w niesamowitą krainę dinozaurów.

Nauka i zabawa

Seria z Ivarem jest zabawna, mądra, a do tego zachwyca pięknymi i estetycznymi ilustracjami. Teksty są dość proste i zapisane wielkimi literami, więc można też je wykorzystać w procesie nauki czytania. Historie są pouczające, a na końcu każdej opowieści mamy podsumowanie na temat konkretnego gatunku dinozaurów. W ten sposób dziecko nie tylko wkracza w świat wyobraźni i przygód, ale również może się czegoś nauczyć. Warto też te książki czytać wspólnie – to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, rozmowy o dinozaurach, fantazjach, a także wzbogacenie własnej wiedzy – ja już nie mogę się doczekać, gdy moja córka podrośnie i będziemy razem wędrować śladami rezolutnego Ivara. Polecam serdecznie tę serię od wydawnictwa Czarna Owca – to doskonała propozycja dla dzieci i dorosłych i mam nadzieję, że znajdzie miejsce na Waszych półkach.

Dodaj komentarz