Gdy stawką jest życie dziecka, w grę wchodzą ogromne emocje.

Oglądaliście „Gambit królowej? Z hipnotyzującą szachistką i Marcinem Dorocińskim? Jeśli lubicie niebezpieczne rozgrywki, to koniecznie sięgnijcie po „Schronisko”. Sam Lloyd bierze nas za rękę i wprowadza do mrocznej chatki z piernika. Czeka na nas zła czarownica. A w środku Jaś i Małgosia. Ale ta bajka nie kończy się dobrze. Wydawnictwo WAB w przededniu wiosny gotuje nam silne emocje i rozgrzewa czytelnika do czerwoności.

Porwanie dziecka

Nie może być nic gorszego na świecie niż utrata dziecka. A gdy dziecko zostaje porwane, nie ma żadnych śladów i grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, matka odchodzi od zmysłów. Ellisa to wyjątkowe dziecko, jest bardzo utalentowana, jest nadzieją w świecie szachownic i strategii. Odznacza się niezwykłą dojrzałością, ale ma też swoje lęki. Gra w szachy to cały jej świat. Niestety wszystko się kończy, gdy zamaskowana postać ją porywa i wrzuca do obskurnej ciężarówki. Ellisa trafia do mrocznego miejsca, a szansa na jej odnalezienie zmniejsza się z każdą minutą.

Ofiara i oprawca

W chatce z piernika, jak Ellisa i Jaś nazywają więzienie, rozgrywa się śmiertelnie niebezpieczna gra. Ellisa nie ma pojęcia, czy ten tajemniczy chłopiec chce jej pomóc czy może jest jej oprawcą? W tym samym czasie pewna policjantka próbuje ją odnaleźć, ale sama boryka się ze stratą kolejnego nienarodzonego dziecka. Doskonale wie, że czas się kurczy, a poszlaki są niejasne. Jedno wie na pewno – musi ją znaleźć. I chociaż wydaje się, że nie ma nadziei, okazuje się, że trafia na trop. Niestety, okazuje się, że porwanie Ellisy nie jest przypadkowe, oprawca robił to już wiele razy. I do tej pory nie udało się go złapać.

Trzyma w napięciu

„Schronisko” to książka, która wciąga. Jest dobrze napisana, wypełniona częstymi zwrotami akcji, a do tego jest po prostu przerażająca. Jeśli pomyślisz o swoim dziecku, czytanie tej książki jest bardzo bolesne. Ale jednocześnie fascynujące poprzez postać głównej bohaterki. Jej umysł jest niesamowity, nie będę jednak zbyt dużo zdradzać, by nie zepsuć Wam zabawy. Koniecznie przeczytajcie!