Czytanie to odkrywanie świata i doskonałe ćwiczenie wyobraźni. Nie ma lepszego połączenia.

Seria książek, wydanych przez Czarną Owcę, autorstwa Guido Wandrey pozwala dzieciom odkryć świat pełen różnorodności. Do tej pory ukazały się następujące części: „W przedszkolu”, „W mieście” i „W lesie”. Już na okładkach dużo się dzieje, a w środku czeka na nas jeszcze więcej.

Książki pobudzające aktywność

Wielką zaletą tej serii książek jest to, że nie służą wyłącznie do czytania, ale też pobudzają aktywność dzieci i rodziców, bo oczywiście polecam czytać razem. Jak głosi hasło umieszczone na okładce: do oglądania, szukania, odkrywania i opowiadania. Zdecydowanie są to książki, które uczą cierpliwości i spostrzegawczości. Szukanie poszczególnych postaci czy elementów to ogromna frajda i świetny sposób na spędzenie jesiennego długiego popołudnia. Uwaga – to wciąga! Dorosłych również!

Przedszkolne draki i wpadki

Bardzo interesują mnie książki przygotowujące do pójścia do przedszkola. To bardzo trudny moment dla każdego dziecka. I rodziców również. Objaśnianie nowej rzeczywistości jest dobrym pomysłem. Poprzez czytanie i oglądanie takich książeczek możemy chociaż trochę przybliżyć swoim pociechom, co je czeka. W tej części zachwycają nas nie tylko kolorowe rysunki, ale i ciekawie zaaranżowane sceny, które pokazują doskonale, że w przedszkolu wiele się dzieje. Otwieramy drzwi do przedszkola Dmuchawiec. Najpierw wchodzimy do szatni, śpiewamy piosenki, a ktoś rozlewa napój z kubka. Ale przedszkole to nie tylko budynek, ale i atrakcyjne podwórko. Mamy huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę i całe mnóstwo innych atrakcji! Czeka nas także atrakcja w postaci wycieczki na wieś – w tym przedszkolu dużo się dzieje!

Życie w mieście

Gdy odwiedzamy miasto, możemy się pobawić w odszukiwanie różnych elementów – zostały one wyróżnione w pasku po prawej stronie książki. Poszczególne strony zostały podzielone tematycznie: przed bankiem, na rondzie, na przystanku, w porcie, na skrzyżowaniu i w parku. Na koniec możemy zapoznać się z jeszcze jedną kartą, która przedstawia wypadek. Mamy zatem tutaj nie tylko ładne obrazki, ale i edukację, naukę bezpieczeństwa.

Poznajemy mieszkańców lasu

Z miasta przenosimy się do lasu, by poznać niezwykłą przyrodę i mieszkańców tej cudownej krainy. Ta część jest zbudowana dokładnie w takim sam sposób, jak miasto. Szukanie poszczególnych zwierzątek i roślinek to wspaniała zabawa, a przy okazji można się wiele nauczyć. Śmiało, wyruszcie ze swoimi dziećmi do lasu!

Wspólna kreatywna zabawa

Seria „Do oglądania, szukania, odkrywania i opowiadania” to wspaniała zabawa, która rozwija wiele umiejętności. Spostrzegawczość, mówienie, kreatywność, a przy okazji zdobywanie wiedzy na temat otaczającego nas świata – postawcie na te książki, a Wasze dzieci będą zachwycone!