Poznajcie historię Kamali Harris – wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych.

Słuchałam autobiografii Michelle Obamy i byłam zachwycona. Mądrość jej rodziców i jej późniejsze racjonalne podejście do życia. Chwile załamania i ogromna inteligencja połączona z niezłomnością kobiety, która doskonale wie, czego chce. Takie biografię lubię, choć nie sięgam po niezbyt często. Musi to być książka naprawdę wyjątkowa. Tym razem trafiłam na „Prawdę, która nas niesie” – biografię Kamali Harris.

Światowa liderka

Kamala Harris to kobieta, o której nie każdy słyszał, choć warto co nieco o tej postaci wiedzieć. Jest to jedna z najbardziej znaczących i inspirujących liderek współczesnego świata. Pełniła rolę wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych. W książce od wydawnictwa ZNAK szczerze opowiada o swojej podróży na sam szczyt. Nie miała łatwej drogi, pełna była determinacji i przeszkód. Na szczęście, tej niezwykłej kobiecie, udało się przetrwać i pokonać wiele trudności.

„Chcieliśmy wspierać rodziców, nie karać, i w większości przypadków to się udało”.

Jak to się zaczęło?

Urodziła się w rodzinie imigrantów i aktywistów. Już od dzieciństwa miała do czynienia z obrazami walki o sprawiedliwość i równość. Rodzice zabierali ją jeszcze w wózku na protesty i strajki. Te wydarzenia mocno zapadły jej w pamięć i zapewne także ukształtowały takie, a nie inne podejście do życia. Najważniejsze wartości, jakie wpoili jej rodzice to przede wszystkim wiara we własne przekonania i walka w ich obronie. Jej silna osobowość sprawiła także, że od zawsze sprzeciwiała się wszelkim nierównościom, z jakimi się spotykała. Wkrótce w jej życiu zaczęła się kształtować ważna misja – być głosem tych osób, które nie są w stanie o siebie zawalczyć. Całe to zaplecze wartości rodzinnych i społecznych, w jakich się wychowywała i dojrzewała, sprawiło, że weszła na drogę, by stać się jedną z najważniejszych liderek na świecie.

„Widziałam to na własne oczy i budziło to mój gniew”.

Wyzwania i porażki

Kamala Harris bardzo szczerze i odważnie opowiada o swoim życiu i trudnych momentach. Ciężko pracowała na to, by osiągnąć swoją pozycję, ale nigdy się nie poddawała. Kierowała się własnym systemem wartości, podejmowała kolejne wyzwania i czerpała z mądrości innych osób. Książka jest bardzo ciekawa, zwłaszcza, że jest to kolejny ważny głos kobiety, która wiele osiągnęła. Wydanie dodatkowo wzbogacone jest o kolorowe zdjęcia, co stanowi ciekawe uzupełnienie lektury. Warto przeczytać!