Szkoły nadal zamknięte, ale można się świetnie bawić w domu. Zwłaszcza, gdy mamy pod ręką 60 nowych eksperymentów od wydawnictwa Arkady!

Mojej miłości do wydawnictwa Arkady już nie da się ukryć. Warto do nich zajrzeć, bo naprawdę mają same perełki, dzięki którym można poszerzyć wiedzę dzieci, swoją własną, obejrzeć piękne ilustracje, a przy okazji świetnie się bawić. Wszystkie te kryteria spełnia „60 nowych eksperymentów” – książka, którą warto mieć na półce.

Przejrzysty układ

Pierwsze spotkanie z książką powinno być jak pierwsza randka – warto ustalić jasne zasady. W „60 nowych eksperymentach” mamy do czynienia z bardzo przejrzystym układem i przewodnikiem po książce. Eksperymenty zostały podzielone na różne kategorie, np. związane z poznawaniem własnego ciała, roślinami, kosmosem czy tworzeniem konstrukcji. Następnie mamy do czynienia z innym podziałem, który bardzo mi się spodobał i na pewno stanowi duże ułatwienie dla rodziców czy nauczycieli – mamy podział na eksperymenty, do których nie są potrzebne żadne przybory, takie, które można wykonać samodzielnie albo z kolegami itd. Na końcu znajdują się z kolei karty i szablony do wycięcia i wykorzystania. Mamy zatem wszystko, czego nam potrzeba, by zacząć swoją przygodę.

To nie czary, to nauka!

To jedno z haseł, które pojawia się w tej niezwykłej książce. I rzeczywiście – to, co zdumiewa i budzi zachwyt, można wytłumaczyć zgodnie z naukowymi prawdami. Możemy zatem dowiedzieć się np. co zrobić, by chustka pod wodą była nadal sucha czy też jak ustawić stos książek na kartce papieru. Zdumiewające, ale jak najbardziej możliwe! Dziecko może się też nauczyć, jak stworzyć domowy teatrzyk czy elegancki domek z kartonu. Są również ciekawe eksperymenty, które służą do rozpoznawania różnych przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku, węchu czy słuchu. Nasz dom może się zamienić w salę koncertową, możemy obserwować wędrówkę planet na rozgwieżdżonym niebie, a nawet wznieść się w powietrze. Brzmi naprawdę ekscytująco! Każdy dzień może przynieść mnóstwo nowej zabawy.

W domu i w szkole

Książka jest jak najbardziej must have w czasie izolacji, gdy dużo czasu spędzamy w domu z dziećmi i czasami już nie wiemy, co wymyślić. Zdobywanie wiedzy poprzez zabawę jest też najbardziej efektywne, więc jeśli chcemy wytłumaczyć jakieś zjawisko fizyczne, to jak najbardziej taka forma będzie dla dziecka bardziej przystępna. Myślę, że „60 nowych eksperymentów” to wspaniała książka zarówno dla rodziców, jak i dla kreatywnych nauczycieli”. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ilustracje, komiksy i kolorowa, estetyczna forma, która z pewnością przypadnie dzieciom do gustu.