Jak żyć do góry nogami?

Nie pójdę na terapię, bo nie jestem szurnięta. Nie jestem wariatką. Dam sobie radę sama. Nie stać mnie. Nie mam czasu. To jakieś brednie. Bez sensu. Bez sensu jest zostawać z problemem samemu. O zaletach płynących z psychoterapii i o tym, że w każdej chwili życie może się całkowicie odmienić pisze Marta Kuszakiewicz w książce „Do góry nogami”.

Miałam przyjemność otrzymać od autorki egzemplarz „Do góry nogami” z jakże cudowną dedykacją. Opowieść przeczytałam w deszczowy i ponury dzień, ale mimo to lektura rzeczywiście była „słoneczna”.

Wiele osób nie radzi sobie ze swoimi problemami. Nie mamy narzędzi, wiedzy i umiejętności, by przeżyć trudne chwile, wytłumaczyć sobie pewne zjawiska czy poradzić sobie z trudnymi sytuacjami. Pójście na terapię, jak udowadnia autorka książki, jest podstawą, dzięki której można nie tylko poradzić sobie ze swoim negatywnym nastawieniem, wyolbrzymianiem problemów i innymi kłopotami, ale także pozwala rozwinąć skrzydła i poznać samego siebie.

Oczywiście nie jest łatwo, jak dowodzi Marta Kuszakiewicz. Pójście na terapie oznacza mozolną i momentami bardzo trudną pracę nad sobą. Każdego dnia, małymi krokami. Problemy nie znikają, ale może się zmienić nasze podejście do nich, dlatego warto. Zawsze warto o siebie walczyć.

„To nie znaczy, że z życia zniknęły problemy, kłopoty, górki, dołki, kłody pod nogi… O nie, nic bardziej mylnego. Po prostu nauczyłam się radzić sobie w każdej sytuacji. Nie w sposób emocjonalny – jak do tej pory, ale bardziej racjonalny, ważąc, co mogę w danej chwili zrobić, co mogę zmienić.”

 

„Ja i ….. Ja

 

Przyszła do mnie z daleka

Powiedziała:

-Bałam się, kiedy byłam mała –

Odpowiedziałam:

– Będziesz dorosła, to też się będziesz bała…

Powiedziała:

-Dawno temu, bardzo tęskniłam –

Skinęłam głową

-Ja też tęsknię, lecz będę żyła…

Rzekła:

-Ja chciałam, żeby było zupełnie inaczej…

Ja na to:

-Będzie inaczej, gdy siebie zrozumiem i innym

wybaczę

-Chodź ze mną –

Krzyknęła, skacząc po kałużach

 

I poszłyśmy w dalsze życie –

Ja mała i ja już duża.”

 

„Do góry nogami” to nie tylko przekonywanie o tym, że warto udać się po pomoc, że drobne przyjemności pomagają na chwilę, ale najważniejsza jest praca nad samym sobą i postrzeganiem świata, reagowaniem na sytuacje. To także ciekawa historia życia głównej bohaterki, które nagle może się odmienić. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, dlatego warto chwytać dzień i czekać na to, co jeszcze będzie. Polecam lekturę!

WPIS W KATEGORII: BLOG

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress